Modulární domy od firmy Eko modular

Pasivní či nízkoenergetické domy poskládané z jednotlivých modulů představují ekologickou i ekonomicky zajímavou alternativu ke klasickým zděným stavbám. Společnost Eko Modular patří mezi přední výrobce těchto modulárních domů. Díky více než dvacetiletým zkušenostem z oblasti pasivních domů či dřevostaveb přináší dostupné bydlení pro každého.

Jak poznáte modulární dům

Modulární dům se vyznačuje nenáročnou údržbou a nízkými provozními náklady. Jedná se o pasivní či nízkoenergetickou stavbu, která vzniká v suchém prostředí výrobní haly. Následně se převeze na místo, kde se během krátké chvíle smontuje v celý dům. „Modulární“ se tomuto typu domu říká proto, že si ho můžete sestavit z jednotlivých modulů. Neocenitelnou výhodou modulárních domů je fakt, že mohou růst s potřebami vaší rodiny. Postupně můžete přistavovat další moduly, podle potřeby a představ.

moderní modulární dům

Další unikátní výhodou je rychlost stavby. Svůj dům můžete mít na svém pozemku již za čtyři měsíce od podpisu smlouvy. Výrazná rychlost stavby souvisí s jinou technologií – oproti tradičnímu stavitelství prochází stavba modulárního domu pouze suchým procesem. Na samotném pozemku stačí připravit základy, na které se následně moduly osazují. Potom k sobě montéři začnou kotvit jednotlivé modulární konstrukce.

Jak si modulární dům vybrat?

Stejně jako u klasických zděných staveb nabízejí i modulární domy nepřebernou rozmanitost. Můžete si vybrat konkrétní stavbu z katalogu nebo si určit počet modulů i jejich uspořádání sami. Vzniknout může tradiční dům nebo velmi originální konstrukce. Modulární dům se zpravidla skládá z kuchyně s navazujícím obývacím pokojem, na ně přiléhá sociální zařízení. Podle zvoleného modulu pak pokračuje ložnice, dětský pokoj nebo třeba pracovna.

Ve srovnání se standardní stavbou mají materiály mimořádnou pevnost a tuhost. Modulární dům se dá kdykoli snadno demontovat, přistavovat další moduly a upravovat přesně podle vašich potřeb. V opačném případě lze jednotlivé moduly naopak odstraňovat.

Modulární domy ve světě

V zahraničí, kde jsou modulární domy již zcela běžné a oblíbené, dřevostavby tvoří přibližně 20 % celkového počtu novostaveb a modulární domy představují asi desetinu z nich. Tento trend se každým rokem zvyšuje, čímž následujeme další evropské země.

V Rakousku a Německu, kde byla před 20 lety obdobná situace jako nyní u nás, dnes tvoří dřevostavby 45 % novostaveb. Největší oblibě se však těší v severských zemích, kde představují 95 % všech novostaveb.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *