Jak vám může realitní kancelář pomoci při pronajímání nemovitosti?

Jelikož se zpřísnilo poskytování hypoték, vzrůstá poptávka spíše po pronájmech nemovitostí. I developeři už na to zareagovali a staví nemovitosti vhodné právě jako investiční, určené k dalšímu jejich pronájmu, případně pronajímají nemovitosti napřímo. 

Pronajímat nemovitost sebou nese mnoho povinností

Ty vám mohou odpadnout v případě, že vše přenecháte realitní kanceláři. Pronájem nemovitosti není totiž většinou tak snadný, jak by se mohlo zdát. Předně musíte mít dobře připravenou smlouvu a hlídat nové zákony a podle nich nájemní smlouvu upravovat. S tím vám může pomoci specializovaný právník. S čím vám ale právník nepomůže, je péče o nemovitost a zajištění její obsazenosti a spokojenosti nájemníků. 

Pokud to chcete zajistit svými silami, může vás to stát více času a starostí, než byste čekali. Nejen, že je třeba neustále komunikovat s nájemníky, pokud něco potřebují, když se něco rozbije a podobně. Je třeba hlídat i to, zda platí řádně a včas a připravovat každoročně vyúčtování za služby, případně i za energie. Pokud nejsou energie přepsané přímo na nájemníka a pokud se vám za rok vystřídá v nemovitosti třeba 5 nájemníků, není to nic příjemného a zabere to neúměrné množství zařizování a počítání. 

Pronájem luxusní nemovitosti

Nedodržení smlouvy ze strany nájemníka

Stejně tak se často stává, že nájemník ohlásí stěhování později oproti smluvně dohodnutému termínu. Někdy i přestane platit nájem do doby nahlášeného vyklizení a opuštění nemovitosti. Než pak najdete někoho jiného místo něj, může to trvat třeba 2 měsíce, někdy dokonce i déle. Pokud navíc není nemovitost ve vaší blízkosti a musíte na prohlídky jezdit delší vzdálenost, je to spíše prodělečné. 

Nehledě na to, že v době, kdy není nemovitost pronajatá, z ní nemáte žádný příjem, naopak to pro vás může znamenat spíše výdaje navíc. Tomu všemu se ale můžete vyhnout, pokud oslovíte seriózní realitní kancelář, která vše udělá za vás. 

Co požadovat od realitní kanceláře?

Pokud k takovému kroku přistoupíte, je třeba se zaměřit na to, aby realitní kancelář takovou službu poskytovala. Jedná se o službu nazývanou často profi pronájem. U této služby si prostudujte, co vše zahrnuje, jakou odměnu za její poskytování realitní kancelář požaduje a jaké jsou podmínky jejího využívání.

Využít této služby je vhodné v případě, pokud pronajímáte nemovitost, kterou není snadné obsadit během krátké doby či tam, kde zaznamenáváte poměrně vysokou fluktuaci nájemců. Snížíte zároveň riziko neplatičů nebo nespolehlivých nájemníků, kteří nezaplatí například nedoplatek za vyúčtování po opuštění nemovitosti nebo poslední nájem s tím, že se má použít depozit, byť ten by byl třeba jen částečný a nepokryl by celkovou výši nájemného a případného nedoplatku. Vyplatí se tedy najít si vhodnou realitní kancelář, která tuto službu zajišťuje a působí v dané lokalitě, ať máte pronájem nemovitosti bez starostí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *