Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? 2.část

V předchozím článku  jsme vám popsali nejznámější a nejpoužívanější možnosti investic. Teď už tedy víte jaké výhody a nevýhody každá z nich má. Všeobecně lze dojít k závěru, že pokud disponujete opravdu vyšší finanční částkou, kterou chcete dále zhodnocovat, pak je nejlepší investovat do nemovitostí. Především pokud nespěcháte na návratnost své investice a spokojíte se po nějakou dobu i s nižším výnosem v podobě zisku z pronájmu.

Investovat do nemovitostí může téměř kdokoliv

Neinvestují ale pouze mladí lidé v produktivním věku. Velkou část investic realizují movití senioři. Mohou mít našetřené peníze z mládí nebo je mohou získat s přibývajícím věkem z různých prodejů. Třeba prodají dům, na jehož správu už nemají dostatek sil, a přestěhují se do menšího a levnějšího bytu. Nebo prodají auto a garáž, protože jim jejich zdravotní stav už nedovoluje řídit, chatu či zahradu, o kterou už nejsou fyzicky schopni dále pečovat, apod. Utržené peníze pak chtějí pokud možno dále množit a přilepšit si k důchodu. A to pokud možno co nejefektivněji a s co nejnižším rizikem. V jejich věku jsou už přece jen opatrnější.

Investovat do nemovitosti může téměř kdokoliv
Investovat do nemovitosti může téměř kdokoliv

Kdy je vhodná doba na nákup nemovitosti?

Když už ale uvažujete vložit větší obnos svých volných finančních prostředků do nemovitosti, vyvstane vám asi otázka, zda je nyní vůbec vhodná chvíle něco kupovat. Ceny jsou velmi vysoké a všude se stále mluví o realitní bublině, která musí každou chvíli prasknout. Jenže ono ne a ne k tomu dojít. Naopak, ceny rostou i nadále, byť ne takovým tempem. Pokud tedy chcete hodně zariskovat jako je tomu třeba u akcií a komodit, pak kupte hned a po krátké době začněte zase prodávat, ale za vyšší cenu. Otázkou ale je, s jak velkým ziskem a za jak dlouho se vám takovou nemovitost podaří prodat. Aby naopak nebylo už pozdě a ceny nešly prudce dolů. Co vám ale potvrdí každá dobrá realitní kancelář a tvrdí to i ekonomové je to, že pokud nemovitost koupíte už nyní, pořídíte ji jakožto dlouhodobou investici a nemáte v úmyslu v ní bydlet do konce svého života, pak by se vám mělo toto vaše rozhodnutí vyplatit. Ačkoliv je na obzoru ekonomická krize, která pravděpodobně přinese i výrazný pokles cen, bude po ní v horizontu jednoho až dvou desítek let ekonomika zase na vrcholu. Až tehdy je vhodné investiční nemovitost znovu prodat.  V té době by měly být údajně ceny ještě mnohonásobně vyšší než nyní a to i s přihlédnutím na pokrytí inflace za celé období.

Správný čas na nákup nemovitosti
Správný čas na nákup nemovitosti

Vybírejte cenově výhodné nemovitosti v dobré lokalitě

Nemovitosti byly, jsou a jistě i budou jednou z nejméně rizikových a časově náročných a přesto nejziskovějších investic. Pokud máte k dispozici větší obnos volných finančních prostředků a zvažujete, jak s nimi naložit, aby neztrácely na hodnotě, ale naopak vám vydělávaly, pak se obraťte na kvalitní realitní kancelář, kde vám poradí, do jaké nemovitosti investovat, jak by měla být dispozičně řešená a v jaké lokalitě by se měla nacházet. Nejvyššího zhodnocení dosahují zpravidla domy a byty ve velkých městech a především pak v Praze. Tam se také snáze hledají podnájemníci na zajištění ziskovosti i v době, kdy zrovna není vhodná doba na to, abyste nemovitost znovu prodali.

Výběr lokality pro nákup nemovitosti
Výběr lokality pro nákup nemovitosti
5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *