Americká hypotéka

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, který vám umožňuje financovat vaše nejrůznější potřeby. Můžete ji tedy použít k libovolnému účelu. Je určena každému občanovi od 21 let. Jak sám název napovídá vznikla v USA.

Americká hypotéka existuje na českém trhu již několik let a můžete ji pořídit v jakékoliv hypoteční bance. V současné době je Americká hypotéka v ČR velmi využívaná.

Výhody americké hypotéky:

 • Půjčí vám peníze na cokoliv bez nutnosti dlouhodobě spořit.
 • Výhodná úroková sazba.
 • Úvěr lze kdykoliv splatit (bez sankcí).
 • Americká hypotéka nevyžaduje mít zřízené životní pojištění.
 • Nemovitost můžete kdykoliv prodat.
 • Nemusíte si zakládat nový bankovní účet.
 • Jestliže vám schválí úvěr, uhradí vám poplatek za zpracování.
 • Měsíční splátku si můžete snížit rozložením úvěru až 20ti let.
 • Zaručuje garanci úrokové sazby po dobu 30 dnů.

Jištění nemovitostí u americké hypotéky

Za americkou hypotéku lze ručit formou zástavního práva k nemovitosti, která je ve vlastnictví žadatele o hypotéku zapsaná v katastru a leží na území České republiky. Nemovitost nesmí být zatížena zástavním právem třetí osoby. Tato nemovitost, musí být nejpozději před čerpáním úvěru pojištěna a pojistné plnění musí být vinkulováno ve prospěch banky.

Nevýhodou americké hypotéky je, že zde v případě platební neschopnosti nastává riziko ztráty nemovitosti.

Výše americké hypotéky

Výše hypotéky je limitována vaší schopností splácet. V případě, že žádáte o Americkou hypotéku, musíme mít minimálně měsíční příjem nad 10 000,- Kč. Americké hypotéky jsou poskytovány až do výše 70 % zástavní hodnoty nemovitosti. Maximální výše činí až 5 mil. Kč a minimální výše je 200 tis. Kč.

O Americkou hypotéku mohou žádat součastně 4 žadatelé, ale musí žít maximálně ve dvou domácnostech. Pokud mají manželé společné jmění, musejí žádat o hypoteční úvěr společně.

Jakým způsobem lze americkou hypotéku splácet?

Dobu splatnosti si můžete zvolit v rozmezí 3 – 20 let. Americkou hypotéku musíte však splatit nejpozději do 70ti let věku. 

Můžete si také zvolit formu měsíčních splátek – pravidelné měsíční splátky nebo degresivní splátky. Splátky lze kdykoliv během splácení úvěru změnit a to mimořádnou splátkou části nebo celého úvěru.

Proč americká hypotéka?

Americkou hypotéku můžete použít vlastně na cokoliv, včetně získání podílu v bytovém družstvu nebo stavbu nemovitosti, kterou nelze ještě zapsat do katastru a dát do zástavy. Takovýto způsob úvěrování je oblíbený především v USA, kde si klienti tímto způsobem mohou pořizovat např. spotřební zboží, vybavení bytu, auta nebo mohou peníze vložit do podnikání. Proto je také u nás užíván název Americká hypotéka. 
 

Jestliže však použijete Americkou hypotéku na jiné účely než bytové, nemůžete na ni čerpat ani státní podporu a odečítat si její úroky z daní. 

Jaký je rozdíl mezi klasickou hypotékou a americkou hypotékou?

Obě hypotéky jsou velmi podobné. Rozdíl ale naleznete v Americké hypotéce, která je skutečně  bezúčelová, protože u ní nemusíte nijak dokládat záměr, ke kterému bude hypotéka použita. Navíc oproti klasické hypotéce můžete Americkou hypotékou splatit bez postihu i jednorázovou platbou.

Americká hypotéka bez registru

Americká hypotéka bez registru znamená, že banka nekontroluje, zda má klient nějaké nesplacené závazky nebo zda v minulosti neměl nějaké problémy se splácením úvěrů.

Banka žádný takovýto úvěr neposkytuje, jelikož chce mít klienty, kteří jsou schopni dostát svým závazkům. Americké hypotéky bez registru tedy poskytují jen některé nebankovní instituce, které dobře vědí, že klienti, kteří využívají jejich služby mají problémy se splácením. Existují nejen nebankovní instituce, které poskytují tuto hypotéku bez registru, ale dokonce i hypotéku bez doložení příjmů.

Máte hodně půjček a úvěrů a nezvládáte už měsíční splátky?

Je zde možnost využít nebankovní Americké hypotéky, tedy Americké hypotéky bez registru, díky které si můžete doplatit vaše nynější půjčky. Není po vás požadováno doložení příjmů, splátky si můžete prodloužit až na 20 let, nemusíte platit žádný odhad nemovitosti a půjčku můžete využít naprosto na cokoliv. Výhodou je rychlé vyřízení hypotéky (sjednání po telefonu či internetu).
 

Jaké má Americká nebankovní hypotéka výhody?

 • Jedná se o hypotéku bez prokazování příjmů.
 • Za hypotéku může ručit i třetí osoba.
 • Neplatíte žádné poplatky za vedení účtu.
 • Nemusíte oznamovat svůj účel využití.
 • Nepotřebujete odhad nemovitosti.
 • Můžete si půjčit až do 60 % tržní ceny vaší nemovitosti.
 • Nepožaduje se doložení bezdlužnosti.

Podmínky Americké hypotéky

 • Minimální výše nebankovní americké hypotéky činí 100 tis. Kč.
 • Maximální výše úvěru se odvíjí od ceny nemovitosti
 • Maximální doba poskytnutí hypotečního úvěru je 30 let.
 • Úrok z Americké hypotéky je roční a pohybuje se od 6 – 16 %.

Při sjednání Americké nebankovní hypotéky budete potřebovat občanský průkaz, výpis z katastru nemovitostí, fotografii nemovitosti, kterou budete ručit a nabývací titul.

Je Americká hypotéka výhodná?

Jestliže vlastníte nemovitost a chcete si vzít hypotéku, avšak nemáte dostatečné příjmy, tak právě pro vás je výhodná americká hypotéka, která je levná právě proto, že nabízí téměř poloviční úroky oproti např. spotřebitelským úvěrům.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *