Financování hypotéky

Máte zájem si pořídit vlastní byt či dům, ale nemáte dostatek vlastních finančních prostředků? Problém financování bydlení vám pomůže vyřešit stavební spoření, hypotéka či kombinace obou dvou produktů. Pořízení vlastního bydlení je pro každého z nás jednou z největších životních investic, kterou realizujeme.

V České republice je výhodnou možností financování bydlení stavebním spořením se státním příspěvkem, které nám umožní část finančních prostředků shromáždit. Avšak většinou tato suma na financování bydlení nestačí a je nutné si vzít i hypoteční úvěr.

Podmínky pro získání hypotečního úvěru na financování bydlení

Hypoteční úvěr na financování bydlení vám poskytne každá banka působící na našem trhu, avšak každá za jiných podmínek. Mezi nejdůležitějšími předpoklady pro získání hypotéky na financování vašeho bydlení patří pravidelný dostatečný příjem a použití hypotečního úvěru na nákup správně oceněné nemovitosti.

Jaké jsou výhody hypotečního úvěru?

  • Doba splatnosti je 5 – 40 let.
  • Nepotřebujete ručitele.
  • Lze financovat i věci spojené s bydlením např. vybavení domácnosti.
  • Ve většině případů není vyžadována životní pojistka.

Jaké jsou nevýhody hypotečního úvěru?

  • Podle aktuální situace na trhu se úrok může v průběhu splácení změnit – může být vyšší.
  • Nelze předčasně splatit hypoteční úvěr, pouze po uplynutí dohodnuté doby fixace.

Jak si správně vybrat tu správnou hypoteční banku pro financování bydlení?

Vše záleží na možnostech klienta – výši příjmů, ostatních výdajích, hodnotě  nemovitosti, kupní ceně a podmínkách banky či spořitelny.
Při financování bydlení je dobré se poradit s finančním poradcem, který má dobrý přehled o finančním trhu a zná podmínky stavebních spořitelen a hypotečních bank poskytujících hypotéky.

Finanční poradce

Financování nemovitostí

Hypotéka neboli hypoteční úvěr nám umožňuje financování investic do nemovitostí, čímž rozumíme koupi, výstavbu, rekonstrukci nebo opravu  nemovitosti. Hypotéka tedy slouží výhradně pro financování bydlení.

Hypoteční úvěr však nelze poskytnout na věci movité, jakými jsou např. automobil, nábytek nebo na koupi nemovitosti v zahraničí. 
Hypoteční úvěr je poskytován s pevnou úrokovou sazbou a splácí se formou pevných pravidelných měsíčních částek. Hypotéka na bydlení se poskytuje až do výše  100 % hodnoty nemovitosti stanovené bankou na základě znaleckého ocenění.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *