Jak získat hypotéku zadarmo: způsoby, které pokryjí požadovaných 20 procent

Chcete využít stále ještě nízkých hypotečních sazeb? V tom případě byste neměli dlouho vyčkávat. Hypotéka levnější nebude, na tom se shodují i odborníci. Dokonce se spekuluje nad tím, že dojde k postupnému zdražování půjček na bydlení. I když se má zdražování rovnat pár desetinám procenta, přesto se jedná o zvýšení, které se na konečné výši splacené částky výrazně podepíše. Jenže co dělat, pokud nemáte požadovaných dvacet či deset procent?

V současné době banky schvalují i devadesátiprocentní hypotéky, nejen osmdesátiprocentní, jako tomu bylo v minulosti. Možná i to se podepsalo na tak vysokém zájmu o hypoteční úvěry, v jehož duchu se nesl konec roku i začátek toho letošního. Podle předpokladů bude zájem postupně klesat, a to s prvními projevy aktuální koronavirové krize i v souvislosti se zdražováním hypotečních úvěrů. Proto využijte poslední možnosti a získejte hypotéku zadarmo. Opravdu není nutné, abyste měli deset či dvacet procent ze své kapsy, když víte, jak na to. 

Ručte vícero nemovitostmi

Je rovnou několik způsobů, jak lze získat hypotéku zadarmo. Jedním z nich je, že budete ručit vícero nemovitostmi. Dokonce dané objekty nemusíte vlastnit sami, ale může je mít ve vlastnictví vaše rodina, respektive rodinní příslušníci, kteří vám svůj dům nebo byt jako záruku poskytnou. POZOR – jako záruka se neberou lesy, pole nebo louky a podobné pozemky. 

Ručení nemovitostí

Ručení větším množstvím nemovitostí než jen tou, kterou kupujete, je dnes velmi oblíbený způsob, jak získat hypotéku prakticky zadarmo. Často se využívá i takzvaného přeceňování nemovitosti, kdy se po pár letech koupená nemovitost přecení, její hodnota stoupne, což povede ke koupení takzvaného investičního bytu. Zástava bude rázem větší než před lety. 

Hlavně se nedostaňte do problémů se splácením

Pokud se rozhodnete ručit svou nemovitostí nebo domem či bytem svých rodičů, respektive jiných rodinných příslušníků, hlavně pravidelně splácejte. Ručení nemovitostí je sice způsob, jak získat hypotéku, aniž byste měli v kapse jedinou korunu, na druhou stranu v případě, že se dostanete do problémů se splácením, o danou nemovitost přijdete. 

V průběhu let je možné vyvázat druhou nemovitost (třeba nemovitost vašich rodičů) z hypotéky. Ručit tak budete pouze tou, kterou jste si koupili. 

Dofinancování dalším úvěrem

Další možností, jak získat hypotéku zadarmo, je dofinancovat ji jiným úvěrem. Nejčastěji se jedná o úvěr ze stavebního spoření, který může pokrýt všech deset nebo dvacet procent, jež musíte vytáhnout “ze své kapsy”. 

Dofinancování

Pokud stavební spoření nemáte, ale chcete si nemovitost koupit se svým partnerem, můžete to udělat následovně: zatímco jeden požádá o hypotéku, druhý požádá o úvěr v takové výši, která vám k doplacení kupní ceny zbývá. Zatímco jeden si vezme požadovaných osmdesát/devadesát procent, druhý zbývajících 10/20 procent. I tak to může vypadat a i v tomto případě nedáte ani korunu ze své kapsy.

Půjčte si od příbuzných

Tou úplně krajní možností, jak si vzít hypotéku zcela zadarmo, je půjčit si požadovaných deset či dvacet procent od příbuzných. Je to však to úplně poslední východisko ze situace či řešení ve chvíli, kdy vám druhý úvěr banka nebo nebankovní společnost nabízející půjčky neposkytne. 

Pokud se rozhodnete půjčit si od příbuzných, znamená to jednu věc, a sice hlavně to rodině splaťte. Půjčka od rodiny nebo známých není automaticky smazána v okamžiku, kdy peníze převezmete. Jen se s ní nepojí úvěry nebo doba splatnosti. Jinak je to půjčka jako každá jiná, pamatujte na to.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *