Refinancování hypotéky

Refinancování hypoték se stává v České republice stále větším trendem. Jestliže se blíží konec fixace úrokové sazby vaší hypotéky a banka vám nabídne novou, je čas uvažovat o refinancování vašeho úvěru.

Refinancování hypoték je zajímavý způsob, jak vyřešit problémovou finanční situaci, která vznikla kvůli dluhům.

Co refinancování hypotéky znamená?

Hypotéka a její refinancování znamená splácení již existujícího hypotečního úvěru nějakým novým hypotečním úvěrem a to většinou s výhodnějšími úvěrovými podmínkami. Klient tedy pokračuje ve splácení hypotéky u jiné banky, která pro něj zaplatí úvěr (refinancuje hypotéku) u jeho stávající banky.

Rozdíly úrokových sazeb pro poskytované úvěry jsou u jednotlivých bank stále více odlišné a proto po uplynutí pevné úrokové sazby, která je fixovaná na 3 – 5 let, klienti zvažují refinancování hypoték u jiné banky.  

Pokud se rozhodnete pro refinancování hypotéky, dosáhnete tím např. nejen výhodnější úrokové sazby, ale i delší doby splatnosti a můžete se tak i zbavit povinného životního pojištění, které bylo podmínkou pro získání hypotéky.

Proč přistoupit k refinancování vaší současné hypotéky?

K refinancování hypotéky se přiklání např. ti klienti, kteří chtějí získat nižší úrokovou sazbu, chtějí si prodloužit dobu splatnosti hypotéky nebo chtějí snížit výši měsíční splátky.

Výhody refinancování hypoték

  • Snížíte tím riziko růstu úrokových sazeb u hypoték.
  • Zbavíte se povinnosti uzavřít životní pojištění.
  • Nemusíte bance znovu prokazovat příjmy, ani platit za odhad hodnoty nemovitosti (pokud odhad není starší pěti let).
  • Neplatíte poplatek za zřízení úvěru.
  • Banka vám pomůže s převodem účtu od původní banky.

Poplatky za refinancování hypoték

Pokud se klient rozhodne pro refinancování hypotéky po uplynutí fixní úrokové sazby, banka mu neúčtuje žádný poplatek nebo pokutu za předčasné splacení hypotéky. Refinancování hypoték dnes už nabízí téměř každá banka. Refinancovat hypotéku vám může zajistit zkušený hypoteční makléř.

Doložení příjmů pro refinancování hypoték

Půjčky pro účely refinancování hypotéky lze sjednat na základě doloženého příjmu. Pokud je příjem dostačující, lze realizovat půjčky v rozmezí 20 tis. – 500 tis. Kč.

Nebankovní refinancování hypoték

Refinancování hypoték znamená převod půjčky k jiné společnosti, u které můžete splácet půjčky za jiných, a obvykle mnohem výhodnějších podmínek.

Jak refinancování hypoték probíhá ve skutečnosti?

Klient navštíví nebankovní společnost např. realitní kancelář, která kontaktuje věřitele a vyčíslí výši dluhu, který u něj klient má. Poté nebankovní společnost dluh uhradí ze svých prostředků. Nejprve však s klientem sepíše potřebné smlouvy k dané nemovitosti a zajistí klientovi úvěr u jiné společnosti.

Refinancování stavebního spoření

Nejen refinancování hypoték, ale i refinancování stavebního spoření se dnes objevuje čím dál častěji. Stavební spořitelny nabízejí refinancování hypoték a snaží se celý proces přeúvěrování svým klientům zjednodušit. Půjčku můžete využít na nákup, rekonstrukci či vybavení nemovitosti, také např. na nákup družstevního bytu, případně konsolidaci nevýhodných půjček nebo půjčku jako výpomoc dětem či rodině.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *